Paskelbtos ataskaitos apie ES narių santykius su Turkija

2017 Gegužės 08 d.

Kiolno universitetas kiekvienais metais Europos Sąjungos valstybių narių ekspertus pakviečia aptarti aktualius Europos Sąjungos politikos klausimus ir pateikti jų vertinimus savo šalies kontekste. Visos ataskaitos pateikiamos specialioje FEUTURE platformoje. 

Naujausia nagrinėjama tema - Europos Sąjungos ir Turkijos santykiai. Kaip teigia projekto sumanytojai, Europos Sąjunga ir Turkija susiduria ne tik su įvairiais išoriniais iššūkiais, tačiau ir plėtodamos tarpusavio santykius. Siekiant geriau suprasti ateities perspektyvas, pateikiamos ataskaitos turėtų atskleisti šalių narių požiūrį į Europos Sąjungos ir Turkijos tarpusavio santykius, galimus scenarijus ir rekomendacijas politikams. 

Lietuvos kontekste pastebima tendencija, kad dėmesys Europos Sąjungos ir Turkijos santykiams Lietuvoje didėja, politiniu lygmeniu pabrėžiama konstruktyvaus bendradarbiavimo svarba. Lietuvos ir kitų šalių ataskaitas galima surasti http://www.feuture.eu/

Lietuvos atvejo analizę pateikė Europos integracijos studijų centro ekspertai Liucija Vervečkienė ir Justinas Lingevičius.